KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ELEMANLARI VE ÖĞRENCİLERİNDEN DİYARBAKIR SARIERİK ORTA OKULUNA DESTEK-10.01.2019

Okulumuz Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm başkanlığı ve öğrencileriyle “Sararan Umutları Yeşertmeye Geliyoruz” projesi kapsamında  Diyarbakır Hazro ilçesi Sarıerik İlkokul ve ortaokuluna kırtasiye malzemesi toplandı.

Pazarlama ve Reklamcılık bölüm başkanımız Nur Banu Ateş ve öğrencilerimizden Ragıp Malkoç-Beril Koca öncülüğünde başlatılan projeye öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz destek verdi. Yaklaşık  olarak 300 adet kareli-çizgili defter, 90 adet kuru boya 30 adet pastel boya 31 sırt çantası 21 kalemlik, 1000 adet silgi, resim defteri, Melodika, kalem açacağı kırmızı kalemden oluşan kırtasiye malzemesi toplandı. Toplanan malzemeler 11 Aralık 2018 tarihinde  Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde bulunan Sarıerik ilkokul ve Ortaokuluna hocamız  Nur Banu ATEŞ ve  öğrencilerimiz (Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Melek AÇIK , Ali ÖZPINAR, Sümeyya BOZKURT, Lojistik bölümünden Ragıp MALKOÇ ve Beril KOCA, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden  Melike Çam , Elif Nur Can, Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden  Kadir ASLAN, Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden  Erhan GÖNÜLŞEN ve İslim Nur DAĞ, Maliye bölümünden  Ebru GÜMÜŞAY) tarafından ulaştırıldı. Sarıerik okulu öğretmen ve öğrencileri,  okulumuzun öğrencilerine yoğun ilgi gösterdi. Hocamız ve öğrencilerimiz, minikler ile resim yaparak eğlenceli vakit geçirdiler. 

Ülkenin geleceğini sahiplenecek, aynı zamanda kendilerinden bayrağı devralacak olan çocuklar için bu projeye imza atmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, benzer projeler yapmayı sürdüreceklerdir.