KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuz'da Aşure Etkinliği Düzenlendi-09.10.2018

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Geleneksel Aşure Etkinliği Düzenlendi. KSÜ Karacasu Yerleşkesinde gerçekleştirilen aşure etkinliğine Rektör Vekili Prof. Dr. Kadir Saltalı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Gül, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak, Teknik Bilimler MYO Müdürü Erdal Küçükönder, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Pak yaptığı selamlama konuşmada "Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda artık geleneksel hale gelen aşure etkinliğimiz Aşçılık Programımızın açılması ve eğitime başlamasıyla farklı bir boyut ve anlam kazanmıştır. İlk yıldan beri katıldıkları yarışmalarda değişik kategorilerde üniversitemize madalyalar getiren Aşçılık Programı öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyor, bu etkinlikteki katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum." dedi.

Pak, konuşmasının devamında Muharrem ayının tarihimizde önemli bir yere sahip olduğunu, bu ayın haram aylardan biri olduğunu, bu ayda savaş yapmanın yasaklandığını dolayısıyla bu ayın barış ve kardeşlik, dostluk ve muhabbet ayı olduğunu ifade etti. Son olarak, bu ayda diğer zamanlara göre daha fazla oluşan barış ve huzur ikliminin ülkemizde ve dünyada kalıcı olması temennisiyle sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra  Aşure günü münasebetiyle KSÜ Sosyal Bilimler MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından yapılan aşure katılımcılara ikram edildi.